Teoretyzuj

Konkurs im. Stefana Kuryłowicza w kategorii teoria – 2014
Celem nadrzędnym konkursu jest wspieranie rozwoju teoretycznych podstaw architektury, w tym także szerokiej debaty o architekturze, jej wpływie na kulturę i ład architektoniczno-urbanistyczny w przestrzeni publicznej oraz kulturotwórczej roli architektury.
Przedmiotem konkursu jest opracowanie teoretycznego utworu słownego z dziedziny relacji architektury i kultury, wcześniej niepublikowanego.
Organizator konkursu
Fundacja im Stefana Kuryłowicza
Typ konkursu
Konkurs na utwór słowny z dziedziny relacji architektury i kultury. Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna w wieku do lat 40: indywidualna – będąca absolwentem (absolwentką) studiów I stopnia kierunku architektonicznego dowolnej uczelni, w Polsce lub za granicą; zespół dwuosobowy – obie osoby muszą być absolwentami (absolwentkami) studiów I stopnia dowolnej uczelni wyższej w Polsce lub zagranicą z czego przynajmniej jedna absolwentem (absolwentką) kierunku architektonicznego.
Sąd konkursowy
- przedstawiciel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: prof. Wiktor Jędrzejec
- przedstawiciel Wydawnictwa Agencja KaNON: Agnieszka Tratkiewicz-Nawrocka
- przedstawiciele wskazani przez Radę Fundacji: arch. Ewa P. Porębska – red. nacz. miesięcznika Architektura-murator, prof. arch. Rainer Mahlamäki, prof. Jacek Purchla – dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury
Kalendarium konkursu
- termin rejestracji uczestników konkursu: 26.03-26.08.2014
- termin składania prac: 26.08
- rozstrzygnięcie konkursu: 26.10
- przygotowanie publikacji do druku we współpracy z laureatem (laureatami): 11.2014-03.2015
- uroczysta prezentacja opublikowanej pracy: 26.03.2015
Nagrody
Nagrodą w konkursie jest sfinansowanie dwujęzycznej publikacji zwycięskiego utworu wydanego we współpracy z wydawnictwem Agencja KaNON w Warszawie, w serii Kultura architektury – architektura kultury w języku angielskim i polskim.
Dodatkowe informacje
Zobacz także:
Komentarze
Dodaj komentarz