16. plany na przyszłość

16. edycja architektonicznej wystawy Plany na przyszłość, organizowanej przez Centrum Łowicka, to obraz i wizja Warszawy w niedalekiej przyszłości.
112 tematów zebranych w 8 działach – nowe projekty – budynki użyteczności publicznej i mieszkalne, rewitalizacje starych kamienic, plany zagospodarowania przestrzennego, dyplomy studentów architektury. Na wystawie można zobaczyć i ocenić prace nagrodzone w konkursach m.in. na siedzibę orkiestry Sinfonia Varsovia na Pradze, przebudowę placu Trzech Krzyży, zagospodarowanie Cypla Czerniakowskiego.
Warszawa, miasto ciągle w budowie, inspiruje młodych twórców – architektów i aktywistów. Powstają ciekawe koncepcje i projekty dotyczące kreowania nowych przestrzeni publicznych, poprawy jakości już istniejących, realizacji idei miasta otwartego i przyjaznego dla jego mieszkańców. Stadion Siedmiolecia, Warszawski Kwartał Muzyczny, rewitalizacja ulic Chmielnej i Świętokrzyskiej, to tylko niektóre z nich.
Plany na przyszłość to plansze, mapy, makiety, animacje i filmy o architektach i architekturze. Kolejny film z cyklu Wnętrze architekta przybliża postać Magdaleny Staniszkis, wybitnej architektki i urbanistki, która opowiada o mieście i mądrym planowaniu.
W tym roku po raz pierwszy w ramach wystawy ruszy Akademia Małego Architekta, czyli warsztaty architektoniczne dla dzieci. Zabawy w ciepło i zimno, w zgodzie z sąsiadem, zielono mi – to kreatywne zajęcia, podczas których dzieci poznają pojęcia „dom”, „miasto”, „architektura”. Nauczą się obserwować otaczający je zbudowany świat, poznają rolę zieleni i przyrody w kształtowaniu przestrzeni do życia.
Wszystkie pokazane na wystawie plany i projekty wraz z tekstami objaśniającymi zostały zebrane w obszernym, dwujęzycznym katalogu.
Wystawa pod honorowym patronatem prezydenta m.st. Warszawy.
Informacje o Akademii Małego Architekta.
Materiały prasowe Centrum Łowicka.
Wystawa „Plany na przyszłość” – 16. edycja
12.05 – 2.06.2011 (codziennie w godz. 10.00 – 20.00)
14.05, w Noc Muzeów, wystawa czynna do 1 w nocy
Finisaż wystawy – 2.06 o godz. 20.20 podczas siódmego wieczoru Pecha Kucha Warsaw
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
Warszawa
Zobacz także:
Komentarze
Dodaj komentarz