AIO na lato

Logo cyklu wykładów „Architektura. Instrukcja obsługi”
Logo cyklu wykładów „Architektura. Instrukcja obsługi”

Dzieła architektury, oprócz własnej, jednostkowej historii, noszą w sobie dzieje myśli i tradycji stuleci budownictwa. Wiele z nich, wypływając z plątaniny przyczyn i skutków, wpływa też na przyszłość. Tak tworzy się historia architektury ściśle powiązana z historią ludzkiej myśli i życiem użytkowników.

Warszawa poszczycić się może kolekcją świetnych, choć z reguły niedocenianych dzieł architektury ostatniego półwiecza. Omówienie kontekstu powstania najbardziej wyrazistych z nich, prześledzenie odniesień stylistycznych, zbadanie wpływów, z których się narodziły i tych, które same współtworzyły, pomoże umieścić je we właściwym miejscu historii miasta, dziejów jego architektury i dziejów kultury ludzkiej.

Po kolejnym, IV już, sezonie wykładów Jarosława Trybusia w ramach cyklu Architektura. Instrukcja obsługi, organizowanych w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego, tego lata ponownie zapraszamy na cztery prelekcje, które odbędą się in situ – w ważnych dla warszawskiej architektury obiektach w środy, o godzinie 18.30.

Harmonogram spotkań:

  • 6.07.2011 – Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6
  • 20.07.2011 – Muzeum Narodowe, Aleje Jerozolimskie 3
  • 10.08.2011 – Ministerstwo Edukacji Narodowej, al. Szucha 25
  • 24.08.2011 – Bank Gospodarstwa Krajowego, Aleje Jerozolimskie 7


Wstęp na wykłady po rejestracji: www.1944.pl/rejestracja. Słuchacze będą wpuszczani na teren budynków za okazaniem dokumentu tożsamości. Liczba miejsc jest ograniczona.


Materiały prasowe Muzeum Powstania Warszawskiego.