Akademia Małego Architekta

Plakat towarzyszący warsztatom „Akademia Małego Architekta”
Plakat towarzyszący warsztatom „Akademia Małego Architekta”

Czym jest architektura, a czym urbanistyka? Na czym polega różnica pomiędzy architektem wnętrz a architektem krajobrazu? Czy wnętrze miejskie można zaprojektować tak jak projektuje się wnętrze pokoju? Czym tak naprawdę jest „mała architektura”? I czy jest rzeczywiście taka mała? Na te i inne pytania wspólnie poszukamy odpowiedzi w ramach cyklu warsztatów Akademia Małego Architekta – spotkań z udziałem dzieci i zaproszonych gości, ekspertów w dziedzinach projektowania, artystów, architektów i architektów krajobrazu.

Akademia Małego Architekta towarzyszy wystawie Plany na przyszłość organizowanej przez Centrum Łowicka. Są to warsztaty z zakresu architektury i projektowania dla najmłodszych rozwijające wyobraźnię, kreatywność i twórcze myślenie. Prowadzone w formie zabawy, służą zapoznaniu się dzieci z pojęciami związanymi z miastem, domem i jego najbliższym otoczeniem.

Warsztaty poprowadzą: Maria Rauch – architektka, architektka wnętrz, Iwona Cała – architektka, ilustratorka książek dla dzieci, animatorka oraz Małgosia Horbowska – pedagog, dydaktyk.

W ramach cyklu odbędą się następujące zajęcia:

14.05.2011
Zabawa w ciepło zimno

Zabawa materiałami, kolorami i fakturami w architekturze i architekturze wnętrz. Gość specjalny opowie o tym „jak widzą architekturę dzieci, które nie widzą”.

21.05.2011
Zielono mi!

Przybliżenie pojęć związanych z architekturą krajobrazu i projektowaniem zieleni. Goście specjalni opowiedzą czym zajmuje się architekt krajobrazu i wprowadzą do tematu projektowania zieleni.

28.05.2011
W zgodzie z sąsiadem

Przybliżenie pojęć związanych z projektowaniem architektonicznym i urbanistycznym. Goście specjalni opowiedzą czym jest architektura a czym urbanistyka oraz odpowiedzą na pytanie: dlaczego warto budować w zgodzie z sąsiadem?

Zapisy na warsztaty prowadzone są pod adresem dorota.katner@lowicka.pl i pod numerem telefonu 22 845 50 62. W tytule e-maila proszę napisać: „AMA”, podać kontakt telefoniczny, imię, nazwisko oraz wiek dziecka z zaznaczeniem czy dziecko będzie uczestniczyło w jednych zajęciach czy w całym cyklu zajęć.

Warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku 7 – 9 lat, ilość miejsc jest ograniczona.

Dodatkowe informacje: www.akademiama.blogspot.com.

Materiały udostępnione przez Centrum Łowicka.