Architektura kontekstu


Nieprzerwanie obserwujemy.
Szukamy punktów odniesienia…
Ludzie, miejsca i czas…
Odkrywając znaczenia – tworzymy nowe…
Kontynuujemy to, co ważne.
Wystawa – to nasza HISTORIA…

Tomasz Konior

 

Wystawa „Architektura kontekstu” jest podsumowaniem piętnastoletniej działalności Konior Studio. Postawa twórcza biura założonego przez Tomasza Koniora opiera się na przekonaniu, że w świecie zdominowanym przez typowe rozwiązania można projektować architekturę o indywidualnym wyrazie i niepowtarzalnym klimacie jednocześnie wychodzącą naprzeciw potrzebom człowieka.
Z dorobku pracowni wybrano i zgodnie z przyjętą konwencją umieszczono na OSI CZASU realizacje i projekty łączące konsekwentne dążenie do harmonijnego wpisywania w istniejące KONTEKSTY i tworzenie żywych, przyjaznych przestrzeni publicznych. Wnętrza galerii FabrySTREFA wypełnią zdjęcia, panoramy, makiety, impresje filmowe, a także – w centrum ekspozycji – informacje o zespole, zdobytych nagrodach i wygranych konkursach.

Podczas wernisażu z wykładem wystąpi Tomasz Konior. Wystawie towarzyszyć będzie katalog prezentujący twórczość architektoniczną Konior Studio z lat 1996-2010.

Zapraszają
Konior Studio, Stowarzyszenie Fabrykancka, Orange Property Group, Akademia Architektury, Allmendinger, Rehau, Stowarzyszenie Art&Design

www.fabrykancka.org

Materiał prasowy galerii FabrySTREFA