Architekturystyka

Bartosz Haduch, Michał Haduch, „architectourism 01 HISZPANIA”, Kraków 2012
Bartosz Haduch, Michał Haduch, „architectourism 01 HISZPANIA”, Kraków 2012

Turystyka architektoniczna to sport ekstremalny, wymagający odpowiedniego przygotowania i właściwego zaplecza sprzętowego. Osoby lubiące spędzać wolny czas na odkrywaniu przestrzeni informujemy, że wydawnictwo ZOCO oraz autorzy – Bartosz i Michał Haduchowie przygotowali dla nich pomocne narzędzie – pierwszy przewodnik z serii architectourism.

Prawie trzystustronicowa publikacja została poświęcona wspaniałej Hiszpanii, a dokładniej, najciekawszym zjawiskom i realizacjom architektonicznym powstałym w przeciągu kilku ostatnich dekad. Autorzy, tworzący grupę projektową NArchitekTURA, przemierzyli kraj Alberto Campo Baezy, doświadczyli jego kultury i wyselekcjonowali 100 realizacji autorstwa 70 pracowni, zlokalizowanych w 67 miejscowościach. Subiektywny wybór projektów otwiera obszerny, ponad 25-stronicowy esej wprowadzający, który kładąc nacisk na kontekst społeczny, polityczny, kulturowy i ekonomiczny, historię powstania obiektów, jak i dalsze ich dzieje, prezentuje odbiorcy szerszy punkt widzenia i ułatwia poznanie różnorodnych koncepcji kształtowania przestrzeni.

W przewodniku znalazły się profesjonalne, albumowe fotografie wykonane zarówno przez gwiazdy współczesnej fotografii architektonicznej, jak i autorów książki. Całości dopełniają rysunki architektoniczne oraz przygotowywane specjalnie dla serii architectourism syntetyczne szkice odręczne, klarownie prezentujące strukturę i formę prezentowanych budowli. Ujednolicony system identyfikacji wizualnej oraz grafika autorstwa Michała Sapety i Bartosza Haducha powinny ułatwić podróż, zarówno tą wirtualną – po książce, jak i tą realną – po Hiszpanii.

W imieniu wydawcy i autorów zapraszamy na promocję przewodnika oraz wykład Bartosza i Michała Haduchów pt. Hiszpańska (r)ewolucja, które odbędą się 28.06.2012 r. o godz. 18.00 w Bunkrze Sztuki w Krakowie.

Miło nam poinformować, że Archizoom objął patronat medialny nad wydawnictwem.

Informacje o autorach

Bartosz Haduch – architekt, nauczyciel akademicki, publicysta, laureat kilkudziesięciu konkursów architektonicznych, autor licznych publikacji w międzynarodowych i ogólnopolskich czasopismach związanych z tematyką architektury, sztuki i designu. Po studiach i praktyce zawodowej w Holandii, Hiszpanii i Austrii rozpoczął działalność projektową w Krakowie. Od 2007 roku prowadzi grupę projektową NArchitekTURA, łączącą działania z zakresu urbanistyki, architektury, projektowania krajobrazu, architektury wnętrz, designu i grafiki. NArchitekTURA w 2010 roku została uznana przez magazyn Wallpaper* za jedną z trzydziestu najciekawszych młodych pracowni na świecie.

Michał Haduch – z wykształcenia ekonomista, specjalista nauk politycznych, z wyboru dziennikarz, fotograf i podróżnik. Po odbyciu studiów, staży i wizyt stypendialnych w Brukseli, Strasburgu, Sewilli i Barcelonie, od 2008 roku prowadzi teoretyczny dział NArchitekTURY związany z badaniami i publikacjami. Jest autorem publikacji w międzynarodowych i ogólnopolskich magazynach m. in. Mark, Wallpaper*, World Architecture, Architektura & Biznes i Vox Design.

Informacje o publikacji

Bartosz Haduch, Michał Haduch, architectourism 01 Hiszpania, Kraków 2012
Liczba stron: 228
Okładka: miękka
Format: 200x200 mm
ISBN: 978-83-933130-0-6

Redakcja (na podstawie materiałów prasowych wydawnictwa ZOCO)

www.architectourism.pl