Arena DESIGN 2011

Logo „arena DESIGN”
Logo „arena DESIGN”

W dniach od 25 do 28 maja 2011 roku w Poznaniu już po raz trzeci odbędzie się wydarzenie arena DESIGN – prawdziwa uczta dla spragnionych dobrego wzornictwa, intrygujących dyskusji, kontaktu z prawdziwymi autorytetami z dziedziny designu i architektury oraz niecodziennych wrażeń estetycznych.

Arena DESIGN jest unikatową w skali naszego regionu platformą spotkań świata designu i biznesu. Bogaty program wydarzenia obejmuje wiele inspirujących wystaw, prelekcji, spotkań z gośćmi specjalnymi oraz prezentacji produktów i obiektów o wyjątkowych walorach wzorniczych.

Wydarzenie promujące jakość oraz świadomość wzorniczą w przemyśle zyskało w ubiegłych latach duże uznanie środowiska branżowego oraz rozgłos w mediach. Przyciągnęło także liczne rzesze pasjonatów designu. Tegoroczna ekspozycja to jeszcze więcej świetnego wzornictwa, wyjątkowych gości i międzynarodowego biznesu. Wśród gości arena DESIGN 2011 znajdzie się m.in. Wolf D. Prix, który jest, obok Zahy Hadid, Franka Ghery’ego i Daniela Libeskinda, głównym przedstawicielem dekonstruktywizmu w architekturze. Prix eksperymentuje w swoich projektach z krzywiznami i rozmaitymi pokryciami konstrukcji, konsekwentnie dąży do „kontrolowanego chaosu”, zaburzenia tradycyjnej bryły i konstrukcji. Jego realizacje od lat wzbudzają skrajne emocje i zdobywają prestiżowe nagrody. Do Poznania przyjedzie także, osiągający sukcesy na polu wzornictwa i architektury, projektant Werner Aisslinger, autor takich realizacji jak LoftCube (mobilny dom o powierzchni 39 m², który można przenosić z miejsca na miejsce przy pomocy helikoptera lub dźwigu) i juror prestiżowej nagrody Lucky Strike Designer Award. Wydarzenia arena DESIGN uświetni swoją obecnością także założyciel legendarnego studia frog design Hartmut Esslinger.

Podczas arena DESIGN 2011 nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu TOP DESIGN award 2011, promującego doskonałe wzorniczo produkty, które spełniają światowe normy współczesnego wzornictwa przemysłowego pod względem innowacyjności, funkcjonalności oraz jakości wzorniczej. Do rywalizacji o statuetkę i prestiżowy znak TOP DESIGN award stanęli już po raz trzeci producenci i projektanci produktów istniejących na rynku nie dłużej niż dwa lata lub wdrażanych do produkcji w 2011 roku. Do tej pory laureatami w konkursie TOP DESIGN były tak uznane marki jak VOX Industrie, ProfiM, Hansgrohe, BYMORRITZ, Fun Factory GmbH, Schattdecor, Zelmer, Karud / Thonet czy NOTI / Balma Design.

Nowością tegorocznej edycji arena DESIGN będzie konkurs wzorniczy future generation skierowany do młodych projektantów i architektów. Konkurs obejmuje opracowanie wizjonerskiej koncepcji dowolnie wybranego produktu lub obiektu architektonicznego wokół tematu: formy przyszłości. Studenci i absolwenci uczelni wyższych oraz policealnych o profilu technicznym i artystycznym zaprezentują projekty, które nie zostały jeszcze wdrożone do produkcji lub realizacji. Do rywalizacji z pewnością zachęcają bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez współorganizatora konkursu – Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Nagroda główna to 25 tys. zł, przewidziano także dwa równorzędne wyróżnienia po 5 tys. zł oraz nagrodę specjalną – pokrycie kosztów wyjazdu oraz możliwość prezentacji swoich prac na targach Salone Internazionale del Mobile 2012 w Mediolanie.

Wydarzeniu arena DESIGN już po raz drugi towarzyszyć będą Targi Designu moodFORM. Ekskluzywna przestrzeń dedykowana tematyce wzornictwa i architektury oraz wyjątkowa publiczność złożona wyłącznie ze świadomych konsumentów designu, oferują unikatową formę prezentacji i promocji produktów wyróżniających się innowacyjnością, funkcjonalnością, niebanalną estetyką i najwyższą jakością wykonania.

Ekspozycja moodFORM stanowi idealne biznesowe dopełnienie wydarzenia arena DESIGN w formule targowej. Wspólnie tworzą unikatowy w skali naszego regionu Europy kompleks wystaw łączący funkcje biznesowe i edukacyjne, promujący design jako jeden z najistotniejszych czynników innowacji i budowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw.

W Poznaniu z pewnością należy się pokazać, aby nawiązać wartościowe kontakty, zaistnieć w świadomości odbiorców designu czy wreszcie przekuć własne osiągnięcia projektowe na wymierny sukces biznesowy.

Więcej informacji: www.arenadesign.pl, www.moodform.pl.

Materiały prasowe Międzynarodowych Targów Poznańskich.