Budma 2012

Logotyp targów Budma 2012
Logotyp targów Budma 2012

Budma, to największe targi dla branży budowlanej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ostatnia edycja zgromadziła 1420 firm z 33 krajów, które zaprezentowały swoja ofertę na przestrzeni 60 000 metrów kwadratowych. Targi odwiedziła również rekordowa ilość profesjonalnych zwiedzających: 62 000.

21. edycja targów Budma odbędzie się w Poznaniu w dniach 24 – 27 stycznia 2012 r., pod hasłem „Budownictwo przyszłości – uwolnij swoją wyobraźnię".

Budma 2012 będzie inspirować, będzie wyznaczać trendy w rozwoju budownictwa. W programie targów pojawi się szereg nowych wydarzeń skierowanych do kluczowych grup zwiedzających. Wiele z towarzyszących Budmie od lat, cieszących się dużym zainteresowaniem ekspozycji specjalnych i konferencji przejdzie gruntowną metamorfozę. Rozwinięty zostanie też program spotkań z zorganizowanymi grupami zwiedzających z zagranicy (matchmaking). W tematyce targów, która obejmować będzie budownictwo kubaturowe, przemysłowe oraz specjalistyczne, pojawi się również temat, który jest wyzwaniem dla współczesnego budownictwa – renowacja i termomodernizacja istniejącej już zabudowy.

Program wydarzeń Budma 2012 podzielony będzie na przejrzyste dla zwiedzających bloki tematyczne: strefy Wiedza, Inspiracja oraz Doświadczenie.
W ramach strefy Wiedza znajdziemy bogate merytorycznie konferencje skierowane do wykonawców, projektantów, producentów materiałów, inżynierów budownictwa, technologów, architektów i konserwatorów. Na uwagę zasługuje: panel konferencyjny „Nanotechnologie w budownictwie”, a także Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o budynkach o niskim zapotrzebowaniu energetycznym. Architektów skupiać ma „forum” architektury, natomiast konserwatorów, pracowników firm budowlanych i projektowych, administratorów nieruchomości zapraszamy na konferencje Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, gdzie zaprezentowane zostaną tajniki renowacji, remontów i rewaloryzacji zabytkowego budownictwa.
W ramach strefy Inspiracja przygotowane zostaną wydarzenia, które, jak wskazuje nazwa, mają wprowadzać w tematykę budownictwa przyszłości, wyznaczać trendy i inspirować. Konferencja „Trendy w budownictwie” współorganizowana przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku stanowi przegląd aktualnych trendów w budownictwie. Potencjał betonu transparentnego przedstawi Áron Losonczi, jego twórca, podczas konferencji „Beton jako materiał budowlany – potencjał, możliwości zastosowań, urok”. Budma 2012 gościć również będzie gwiazdy architektury światowego formatu. Swoją obecnością zaszczyci nas Dietmar Eberle – wybitny austriacki architekt, współzałożyciel Baumschlager Eberle Architects, oraz Odile Decq – jedna z najbarwniejszych i najbardziej utytułowanych gwiazd współczesnej architektury francuskiej.
W ramach strefy Doświadczenie zapraszamy na panele dyskusyjne specjalistów i ekspertów tematów związanych z szeroko pojętym budownictwem, którzy przedstawią swój punkt widzenia, poparty dużą wiedzą i bogatym doświadczeniem. Uczestnicy panelu konferencyjnego „Marketing i PR w budownictwie” poznają działania i narzędzia komunikacyjne, które mają na celu budowanie świadomości istnienia marki wśród klientów. Natomiast podczas konferencji „Polskie wieżowce – Is sky really the limit?”, zostanie podjęta tematyka budowania wysokościowców. Swoje opinie przedstawią architekci, urbaniści, inwestorzy i użytkownicy przestrzeni.

Atutem Budmy jest nowoczesna, interaktywna formuła targów. Ekspozycję wzbogacą liczne przestrzenie specjalne i dynamiczne pokazy, na których w atrakcyjny i widowiskowy sposób prezentowane będą najnowsze technologie i materiały budowlane.

Jednym z nowatorskich projektów na targach Budma 2012 będzie Strada di Architettura – ścieżka po najnowszej polskiej, ale także międzynarodowej architekturze, prowadząca przez wszystkie przestrzenie wystawiennicze do miejsc, w których odbędą się wydarzenia dla architektów i projektantów: wystawy nowatorskich materiałów i unikalnych rozwiązań technologicznych, przestrzenie warsztatowe oraz bogaty program konferencyjny.

Kolejnym interaktywnym wydarzeniem będzie BudShow 2012. Podczas czterech dni targowych zbudowany zostanie ekologiczny, nowoczesny dom wg projektu „GreenCUBE_127” wyróżnionego w ogólnopolskim konkursie architektonicznym „Twój Dom – dialog z tradycją”. Dom będzie przykładem nowoczesnego i wielowymiarowego projektowania architektury zrównoważonej pod względem ekonomicznym i ekologicznym. BudShow 2012 ma za zadanie pokazać, że możliwe jest projektowanie i budowanie domu w standardzie energetycznym budynków pasywnych przy ograniczonym budżecie i przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich reżimów technologicznych.


Patronat: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej

Materiał prasowy Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma

www.budma.pl