Isla Polonia


UWAGA! ZMIANA TERMINU ROZPOCZĘCIA PROJEKTU.

Hiszpańska interdyscyplinarna pracownia Grupo Aranea, autorzy takich realizacji, jak liceum w Rafal, czy Biblioteka Publiczna w San Vicente del Raspeig, została zaproszona przez Miejskie Centrum Kultury (MCK) w Mysłowicach do projektu Isla Polonia

Projekt polega na stworzeniu w MCK nowej przestrzeni o funkcji kulturalnej, przeznaczonej dla mieszkańców Mysłowic. W ramach projektu dyrekcja MCK zdecydowała się na urządzenie czytelni z wydawnictwami poświęconymi szeroko rozumianej kulturze. Księgozbiór, który powstał dzięki darowiznom wielu wydawnictw oraz osób prywatnych, zostanie umieszczony w pomieszczeniu zaaranżowanym przez członków Grupo Aranea.

Hiszpanie, projektując mebel-instalację, który będzie elementem organizującym przestrzeń czytelni, postanowili wykorzystać doświadczenie wyniesione z pracy nad projektami założeń krajobrazowych. Zaproponowali stworzenie we wnętrzu niewielkiej wyspy, której topografia posłuży do aranżacji zestawu zróżnicowanych siedzisk. Efekty „krajobrazowego” eksperymentu poznamy 15 października 2010 roku.


Honorowy patronat nad projektem objął prezydent Mysłowic.

Patronat medialny: Archizoom.

Informacji udziela Dział Animacji Kultury MCK w Mysłowicach, tel.: (32) 222 66 70, wew. 34, 43.

Materiały prasowe Miejskiego Centrum Kultury w Mysłowicach.

www.mckmyslowice.pl

www.grupoaranea.net

Szkice do projektu "Isla Polonia" © Grupo Aranea
Szkice do projektu "Isla Polonia" © Grupo Aranea