Isla Polonia


Organizator projektu Isla Polonia informuje, że uległa zmianie data otwarcia projektu. Spotkanie w Miejskim Centrum Kultury w Mysłowicach odbędzie się 27 listopada 2010 roku.


Program

17.00, sala kinowa
Otwarcie Projektu Isla Polonia

17.10, sala kinowa
Wykłady:

  • Islas – Grupo Aranea
  • Granice architektury – Robert Konieczny
  • Pomiędzy estetyką a pragmatyzmem – Tomasz Głowacki (Pracownia Architektury Głowacki)

18.00, foyer
Projekcja animacji abstrakcyjnej Diany Reichenbach

Diana Reichenbach, autorka abstrakcyjnego wideo i animacji; w swojej pracy koncentruje się na badaniu efektów technik medium animacyjnych na percepcję odbiorcy. Prace Diany Reichenbach pokazywane były na całym świecie. W Mysłowicach zaprezentuje swoje najnowsze projekty.

20.00 – 6.00, duża galeria
Wystawa Grupo Aranea oraz szkiców Francisco Leiva Ivorry – głównego architekta i założyciela Grupo Aranea. Prezentowane szkice stanowią wybór najbardziej znanych projektów oraz obrazują proces powstawania projektów od bardzo abstrakcyjnych koncepcji urbanistycznych po szczegółowe detale architektoniczne. Wystawa jest połączona z imprezą La Isla Bonita Party animowaną przez Bartka Żurowskiego w przestrzeni wystawy.

1.00, duża galeria
Mietall Waluś life

Mietall Walluś – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów. Lider formacji Negatyw, współzałożyciel Lenny Valentino i Penny Lane. Współpracował też z Kasią Nosowską (Projekt SI031) oraz z aktorem Rafałem Królikowskim. Autor solowego projektu Mietall Waluś Magazine. Podczas La Isla Bonita Party w MCK-u w Mysłowicach zobaczymy Mietalla w najlepszej formie – w krótkim specjalnie przygotowanym na tą okazję projekcie.