MVRDeVries w Katowicach

Nathalie de Vries © Barbra Verbij
Nathalie de Vries © Barbra Verbij

MVRDV – jedna z najbardziej znanych holenderskich pracowni architektonicznych, aktywna na polach planowania przestrzennego, urbanistyki i architektury na niemal wszystkich kontynentach. Charakterystyczny dla biura proces projektowy koncentruje się na przetwarzaniu dużych ilości danych za pomocą specjalnie opracowanych algorytmów. Stałe motywy obecne zarówno w tekstach teoretycznych, jak i realizacjach MVRDV to gęstość w architekturze i urbanistyce oraz nowe formy przestrzeni publicznej. Najbardziej znane realizacje to Villa VPRO w Hilversum (1997), budynek mieszkalny dla osób starszych WoZoCo w Amsterdamie (1997), pawilon na Expo 2000 w Hanowerze, budynek mieszkalny Silodam w Amsterdamie (2003), budynek mieszkalny Mirador w Madrycie (2005).

Nathalie de Vries – jedna z trojga partnerów-założycieli MVRDV (litery DV w nazwie). Ukończyła Wydział Architektury TU Delft. Wykłada na licznych uczelniach w Europie i USA. Zasiada również w jury licznych konkursów oraz w radach programowych fundacji i muzeów.


Organizator: SARP, oddział Katowice

Kurator cyklu: arch. Wojciech Małecki

Sponsor wykładu: AGA LIGHT

Patroni medialni: ARCH, Architektura-murator, Archivolta, Archizoom.pl, Bryła.pl

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojego udziału e-mailem na adres: biuro@sarp.katowice.pl.

Materiały prasowe organizatora.

www.mvrdv.nl

www.sarp.katowice.pl

Obiekt wypoczynkowy „Balancing Barn”, Thorington (Wielka Brytania), autorzy: MVRDV, 2010
Obiekt wypoczynkowy „Balancing Barn”, Thorington (Wielka Brytania), autorzy: MVRDV, 2010