Polski denkmal

Targi denkmal należą do grona najważniejszych europejskich imprez wystawienniczych branży ochrony zabytków. Organizowane są w cyklu dwuletnim i stanowią wiodącą platformę prezentacji najnowszych rozwiązań i technologii stosowanych w restauracji i konserwacji zabytków oraz rewitalizacji i adaptacji zabytkowych obiektów, ogrodów oraz miast.
Zakres tematyczny targów denkmal obejmuje wszystkie aspekty opieki i ochrony zabytków. Podczas tegorocznej edycji tematem specjalnym będzie prezentacja dorobku architektury ceglanej w Europie.
W 2010 roku Polska wystąpi w charakterze Kraju Partnerskiego targów. Będzie to znakomitą okazją do promocji polskiej branży konserwatorskiej i krajowego dziedzictwa narodowego oraz nawiązania międzynarodowej współpracy w dziedzinie ochrony zabytków. Koordynatorem obecności Polski jest Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków w Warszawie we współpracy z polskim przedstawicielstwem targów denkmal - firmą Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.
Na obecność Polski w charakterze Kraju Partnerskiego składać się będzie organizacja Polskiego Wystąpienia Narodowego, wystaw specjalnych (wystawa „Polska - architektura ceglana na przestrzeni dziejów”) oraz warsztatów konserwatorskich. Wydarzeniem specjalnym będzie organizacja konferencji naukowej poświęconej polskiej działalności konserwatorskiej i restauracyjnej (konferencja „Architektura II połowy XX wieku - ochrona i konserwacja” organizowana przez Polski Komitet Naukowy ICOMOS, German National Commitee of ICOMOS, Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków oraz Leipziger Messe GmbH).
Polscy wystawcy i odwiedzający targi denkmal mogę uczestniczyć w Międzynarodowej Giełdzie Kooperacji CONTACT, organizowanej w ramach światowej sieci Enterprise Europe Network. Jej celem jest stworzenie płaszczyzny wymiany kontaktów, usług, produktów oraz know-how dla wszystkich podmiotów reprezentujących branże ochrony zabytków, konserwacji i restauracji, a także rewitalizacji miast i modernizacji budynków.
W 2010 roku, przy okazji targów denkmal, odbędzie się VII Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze pod hasłem „Efektywność energetyczna a ochrona środowiska”, organizowane przez Saksońskie Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Transportu we współpracy z firmą Wirtschaftsförderung Sachsen oraz Ministerstwo Gospodarki RP i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Gościem honorowym forum będzie wicepremier RP Waldemar Pawlak. Oferta Forum Gospodarczego, dotyczącego wymiany doświadczeń i kooperacji, skierowana jest do saksońskich i polskich przedsiębiorstw oraz inżynierów w dziedzinie techniki energetycznej i techniki ochrony środowiska. Adresatami przedsięwzięcia są także architekci, konserwatorzy zabytków, inwestorzy i właściciele nieruchomości. Spektrum tematyczne obejmuje efektywność energetyczną w budynkach użyteczności publicznej, innowacyjne materiały i technologie oraz najlepsze praktyki w zakresie współpracy polsko-saksońskiej.
Od 2010 roku w Lipsku w terminie targów denkmal i w ścisłej współpracy z Leipziger Messe GmbH będą organizowane Międzynarodowe Targi Branżowe Technik Muzealniczych i Wystawienniczych (MUTEC). Wiodącym tematem targów jest prezentacja rozwiązań technicznych dla placówek muzealnych oraz wystawienniczych. Więcej informacji o MUTEC: www.mutec.de.
Integralną część targów denkmal stanowią Branżowe Targi Budownictwa z Gliny (LEHM). Organizatorem targów LEHM jest Dachverband Lehm e.V. Targi stanowią sprawdzoną platformę prezentacji technologii budownictwa z gliny i cieszą się od lat wyjątkowym zainteresowaniem targowej publiczności. Więcej informacji o LEHM: www.dachverband-lehm.de.
Materiały prasowe Leipziger Messe GmbH
www.leipziger-messe.de
www.targilipskie.pl
www.targi-denkmal.pl

denkmal - Europejskie Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli
18.11 – 20.11.2010
Teren Leipziger Messe, Lipsk
Zobacz także:
Komentarze
Dodaj komentarz