Rajza po Kato

Materiały promocyjne „Rajza po Kato”
Materiały promocyjne „Rajza po Kato”

Pierwszego sierpnia 2014 r. w Katowicach rozpocznie się druga odsłona projektu Rajza po Kato. Organizator, Griffin Art Space – instytucja powołana przez deweloperów z Griffin Group do promowania i wspierania sztuki, przygotował program składający się z wydarzeń lekkich, łatwych i przyjemnych, jak przystało na półmetek wakacji. Koncepcyjnie za projekt odpowiada krakowska Fundacja Sztuk Wizualnych.

Tematem sierpniowej Rajzy będzie architektura, a przestrzenią wystawienniczą, oprócz Katowic, parkan otaczający plac budowy galerii handlowej, która powstaje na miejscu hali targowej Supersam. Lokalizacja wydarzenia nie jest przypadkowa. Właścicielem wznoszonego obiektu jest Griffin Group. Trudno oprzeć się wrażeniu, że celem Rajzy jest próba oswojenia katowiczan z kolejnym centrum handlowym.

To wrażenie potęguje dobór artystów, a raczej artysty. Organizatorzy zaprosili gwiazdę, medialne nazwisko – Nicolasa Grospierre’a, którego poproszono o wykonanie fotografii Katowic. Co więcej w ramach Rajzy? Miejskie spacery, projekcje filmów, warsztat i spotkanie. To dla wszystkich, a uczestnicy OFF Festival Katowice w specjalnym pawilonie będą mogli obejrzeć filmy, wziąć udział w dyskusjach i warsztatach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia sierpniowej odsłony Rajzy po Kato jest bezpłatny.

Program

1.08.2014

17.00 – film Superjednostka, reż. Teresa Czepiec

2.08.2014

12.00 – spacer z Ryszardem Nakoniecznym – Katowice: moderna 20-lecia (zbiórka przed wejściem głównym na dworzec kolejowy)
14.30 – warsztaty z Wojtkiem Wilczykiem – Architektura, struktura, symbolika
17.00 – spotkanie z Przemo Łukasikiem – Architektura na miarę naszych możliwości

3.08.2014

12.00 – spacer z Ryszardem Nakoniecznym – Katowice: Tauzen i Park Śląski (zbiórka przy Żyrafie w Parku Śląskim)
14.30 – film Dwugłowy Smok, reż. Jadwiga Kocur

Organizator: Griffin Art Space
Koncepcja i produkcja: Fundacja Sztuk Wizualnych
Koncepcja merytoryczna: Michał Kubieniec, Dominik Tokarski (Geszeft)
Opieka kuratorska: Adrian Chorębała
Mecenas: Supersam

Redakcja (na podstawie informacji prasowej organizatora)