Regionalizmy XXI wieku

Wykład Dietmara Eberlego „Architektura najnowsza a architektura rodzima”, w ramach cyklu wykładów „Co to jest architektura?”
Wykład Dietmara Eberlego „Architektura najnowsza a architektura rodzima”, w ramach cyklu wykładów „Co to jest architektura?”

Organizator cyklu spotkań Co to jest architektura? zaprasza na wykład Dietmara Eberlego Architektura najnowsza a architektura rodzima.

Prof. Dietmar Eberle (1952) jest architektem, współzałożycielem biura Baumschlager Eberle, działającego od 1985 roku. Od założenia pierwszego oddziału w alpejskiej prowincji Vorarlberg w zachodniej Austrii, biuro rozwinęło się w międzynarodowa firmę, z siedzibami w Lochau i Wiedniu w Austrii, St. Gallen i Zurychu w Szwajcarii, Vaduz w Liechtensteinie i w Pekinie w Chinach. Architektura biura, początkowo głównie mieszkaniowa, zyskała międzynarodowe uznanie dzięki doskonałej analizie warunków miejsca i potrzeb użytkowników i wynikłej z nich bezkompromisowej, eleganckiej, minimalnej formie. Wśród ponad trzystu realizacji biura znajdują się zespoły mieszkaniowe, a ostatnio m.in. rozbudowa lotniska w Wiedniu, siedziba WHO/UNAIDS w Genewie, budynki wysokie w Pekinie.


Prowadzenie: Marta A. Urbańska

Organizatorzy: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Instytut Goethego w Krakowie, Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia

Materiały prasowe organizatorów cyklu wykładów Co to jest architektura?.