Start! Architekci 2010


Wystawa „START! ARCHITEKCI” to wspólny projekt Warsztatów Kultury i Politechniki Lubelskiej mający na celu prezentację tematów podejmowanych w pracach dyplomowych studentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Nieodłącznym elementem wystawy jest konfrontacja tych prac ze środowiskiem praktykujących architektów oraz osób chcących decydować o wyglądzie i jakości otaczającej nas wszystkich przestrzeni.

W tym roku odbędzie się druga edycja wydarzenia. Zaprezentowane zostaną najciekawsze prace dyplomowe młodych inżynierów architektów oraz pierwszych w historii Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej magistrów inżynierów architektów. Jeszcze bogatsze będzie także grono promotorów prezentowanych projektów. Są to architekci prowadzący istotne na rynku pracownie, w tym zaliczające się do czołówki architektonicznej Polski.

Współpraca Warsztatów Kultury z Politechniką Lubelską zaowocowała też wprowadzeniem do prezentacji dyplomów standardów towarzyszących wystawom sztuki. W trakcie wystawy odbędą się spotkania angażujące do czynnego uczestnictwa władze uczelni i miasta, autorów projektów i ich promotorów, projektantów, studentów oraz pasjonatów architektury.

Podczas trwania wystawy odbywać się będą także dyskusje na tematy związane z architekturą, biorące za punkt wyjścia prezentowane na wystawie prace.

 

Organizatorzy
Warsztaty Kultury
Politechnika Lubelska

Sponsor
Sanitec Koło Sp. z o.o.

Patron honorowy
SARP

Patroni medialni
Gazeta Wyborcza
Radio Lublin

www.warsztatykultury.pl
www.p.lodz.pl

Materiał prasowy Warsztatów Kultury