UFO


Na początku lipca na placu Na Rozdrożu w Warszawie zacznie funkcjonować instalacja UFO (ang. Unexpected Fountain Occupation). Dzięki niej będzie można moczyć nogi w basenie, wylegiwać się na leżaku, spędzić czas w kawiarni, brać udział w kulturalnych wydarzeniach. UFO to druga tegoroczna realizacja Fundacji Vlepvnet z cyklu UPDATES.

Kosmiczne wydarzenie ma sprowokować warszawiaków do dyskusji na temat sposobów użytkowania przestrzeni publicznej w stolicy. Stara, zaniedbana fontanna, na której powstanie obiekt, mimo dogodnej lokalizacji (znajduje się na jednej z historycznych i turystycznych osi) ciągle „znika”. Jest obojętnie mijana przez warszawiaków kierujących się do parków miejskich. Francuski kolektyw EXYZT chce wykorzystać jej potencjał, by miejsce stało się żywym punktem na kulturalnej mapie miasta. Nieoczekiwana okupacja fontanny ma udowodnić mieszkańcom Warszawy, że pozostawione sobie przestrzenie mają w sobie nowy i niespodziewany potencjał.

UFO, wsparte przez stołeczne Biuro Kultury, jest jednym z wydarzeń w ramach starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.


Kuratorka: Ewa Rudnicka


Materiały prasowe Fundacji Vlepvnet.

www.updateswarsaw.wordpress.com