Use Warsaw

Warsaw USE-IT Map for Young Travellers 2011
Warsaw USE-IT Map for Young Travellers 2011

Zachęceni sukcesami poprzednich edycji mapy Warszawy dla młodych turystów, jej twórcy, wspierani przez Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, przygotowali nową edycję mapy Warsaw USE-IT Map for Young Travellers na rok 2011.

Na mapie znalazło się 120 subiektywnie wybranych miejsc, nie tylko związanych z bogatym życiem kulturalnym stolicy, ale także dających pojęcie o charakterze miasta, zapraszających do ulubionych miejsc spotkań młodego pokolenia warszawiaków. Nowością są omówienia wybranych miejsc w szczególnie popularnych okolicach: na Saskiej Kępie, Powiślu, Pradze, Mokotowie, Żoliborzu oraz w Śródmieściu Południowym. Mapa zawiera podstawowe informacje o Warszawie, o komunikacji, o zwyczajach mieszkańców miasta. Jest anglojęzyczna i przygotowana specjalnie z myślą o turystach w wieku 18 – 35 lat.

Mapa jest bezpłatna. Dostępna będzie we wszystkich hostelach w Warszawie, w punktach Informacji Turystycznej, w galeriach, miejscach uczęszczanych przez turystów, w hostelach w innych miastach kraju, a także w wybranych miastach europejskich oraz na stronie www.use-it-warsaw.pl, skąd można pobrać wersję do wydrukowania na kartkach formatu A4 w domowych warunkach.

Publikacja powstała w wyniku współpracy Biura Kultury m.st. Warszawy, europejskiej organizacji non profit USE-IT oraz Fundacji Bęc Zmiana. Tegoroczne wydanie mapy Warszawy wspiera starania miasta w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

USE-IT EUROPE zajmuje się tworzeniem map i innych materiałów informacyjnych, skierowanych do młodych ludzi, którzy podróżują po Europie i których budżet nie jest zbyt duży. W ramach działania USE-IT dotychczas ukazały się mapy i przewodniki opisujące takie miasta jak m.in.: Antwerpia, Brugia, Bruksela, Drezno, Gandawa, Kopenhaga, Ljubljana, Turyn, Łódź, Malmö, Oslo, Rotterdam.


Wydawca mapy: Biuro Kultury m.st. Warszawy

Redakcja i koordynacja: Fundacja Bęc Zmiana

Teksty: Grzegorz Piątek

Projekt graficzny: Dominik Cymer

Partner: USE-IT EUROPE

Materiały prasowe Fundacji Bęc Zmiana