Wydział na 5

Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, proj. Grupa 5, BAAS, Małeccy Biuro Projektowe, wizualizacja
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, proj. Grupa 5, BAAS, Małeccy Biuro Projektowe, wizualizacja

Muzeum Architektury we Wrocławiu z przyjemnością zaprasza na pierwszą po wakacjach Galerię Jednego Projektu, której bohaterem będzie Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – projekt pracowni Grupa 5, BAAS i Małeccy Biuro Projektowe.

Pierwsza dekada XXI wieku przyniosła Katowicom szereg prestiżowych i o ciekawej architekturze obiektów – o kilku z nich mówiliśmy w Galerii Jednego Projektu w ubiegłych latach. Sąd Okręgowy autorstwa zespołu Pilinkiewicz – Studniarek, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Symfonia pracowni Koniora i Barysza czy Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka biura HS99 zyskały ogólnopolskie uznanie. Realizowane są kolejne duże projekty: Międzynarodowego Centrum Kongresowego (JEMS Architekci) i nowej siedziby NOSPR (Konior Studio).

Czy zaprojektowana przez architektów z pracowni Grupa 5, BAAS i Małeccy Biuro Projektowe (współpraca) nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego wykreuje kolejną atrakcyjną miejską enklawę – przekonamy się za kilka lat.


Materiał prasowy Muzeum Architektury we Wrocławiu.

www.ma.wroc.pl