Le 2 Workshop to nowa autorska pracownia architektoniczna założona przez doktorantów Politechniki Łódzkiej Jędrzeja Lewandowskiego i Liliannę Prus.

Doświadczenie Jędrzeja Lewandowskiego zdobyte podczas studiów w Polsce i Szwecji oraz staż w głównej siedzibie firmy Velux w Danii miały szczególny wpływ na charakter tworzonej w Le 2 Workshop architektury. W 2008 roku projekty autorstwa Jędrzeja zostały zauważone przez światowe media za sprawą dwóch nagród i jednego wyróżnienia zdobytych w trzech niezależnych edycjach międzynarodowego konkursu architektonicznego organizowanego przez World Architecture Community. W ciągu trzech lat projekty jego autorstwa zostały opublikowane przez kilkadziesiąt magazynów drukowanych i internetowych, m.in. z USA, EU i Chin. Jego prace dwukrotnie publikował prestiżowy magazyn Mark. Na początku roku 2011 popularny amerykański portal informacyjny Daily Beast zamieścił projekt Domu Na Wodzie autorstwa Jędrzeja w jednym rankingu z projektem domu Billa Gatesa. Projekt ten ukazał się też na łamach Hong Kong Oriental Daily News i Newsweek Polska. W 2011 roku architekci z Le 2 Workshop dołączyli do wąskiego grona polskich pracowni, na które swoją uwagę zwrócił portal World-Architects.com.

Dotychczasowe osiągnięcia pozwoliły architektom projektować dla ludzi i firm szukających dla siebie niestandardowych rozwiązań architektonicznych.