WWAA to nazwa pochodząca od popularnego skrótu oznaczającego Warszawę - drugie A oznacza architektów. Warszawa - po pierwsze, ponieważ tu znajduje sie biuro i powstaje większość projektów. Po drugie, w pewnym stopniu duch i historia tego wyjątkowego miasta oddziałują na koncepcje rodzące się u projektów.

Działalność WWAA obejmuje szeroko pojęte projektowanie, co skłania do poszukiwań na wielu różnych polach (np. stałe ekspozycje muzealne, centra kultury, obiekty sportowe). WWAA stara się także operować różnymi skalami, stąd z jednej strony planowanie w skali urbanistycznej, jak budynki mieszkalne i użyteczności publicznej, z drugiej wystawy, scenografie, meble i wnętrza. Celem jest zawsze projektowanie w konsekwentny sposób, tworzenie niepowtarzalnych struktur i eksperymentowanie z wykorzystaniem przestrzeni i materiałów.

Architekci Marcin Mostafa i Natalia Paszkowska są założycielami pracowni WWAA. Ich współpraca zaczęła się w 2003 r. na Politechnice Warszawskiej.
Wzięli udział w licznych konkursach architektonicznych, jednocześnie zdobywając praktykę w renomowanych warszawskich biurach. Pracownia
WWAA działa od 2006 r., w pełni rozwinęła działaność w 2007 r., po wygranej w konkursie na zaprojektowanie polskiego pawilonu na wystawę
Expo 2010 w Szanghaju. W 2010 r. do WWAA jako partner dołączył scenograf i projektant ekspozycji, Boris Kudlička. Absolwent wydziału projektowania scenografii i kostiumów bratysławskiej Akademii Teatralnej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Groningen, od 1999 r. jest związany głównie z Operą Narodową w Warszawie, obecnie współpracujący także z operami we Frankfurcie, Berlinie, Nowym Yorku, Brukseli, Kopenhadze.