Cennik reklam na portalu Archizoom.pl

Ceny reklam zostały przedstawione w modelu rozliczeń Flat Fee (opłata za z góry określony czas wyświetlania kreacji reklamowej w witrynie). Szacunki dotyczące przybliżonej liczby wyświetleń reklamy są dokonywane na podstawie danych historycznych. Jeśli nie zaznaczono inaczej, reklama emitowana jest na wszystkich stronach witryny. Podano ceny netto.

Reklama bannerowa (płaska)

Banner (pole A)
Graficzny prostokąt reklamowy o wymiarach 648x60 pikseli, statyczny lub animowany. Kliknięcie w banner powoduje przejście do reklamowanego serwisu. Umieszczony centralnie w górnej części witryny – w polu o wysokiej oglądalności.
Cena: 450 PLN/miesiąc

Billboard (pole A)
Graficzny prostokąt reklamowy o wymiarach 750x100 pikseli, statyczny lub animowany. Kliknięcie w billboard powoduje przejście do reklamowanego serwisu. Umieszczony centralnie w górnej części witryny – w polu o wysokiej oglądalności. Jednoczesne wykorzystanie billboardu i skyscrapera wzmacnia przekaz reklamowy.
Cena: 550 PLN/miesiąc

Double billboard (pole A)
Graficzny prostokąt reklamowy o wymiarach 750x200 pikseli, statyczny lub animowany. Kliknięcie w double billboard powoduje przejście do reklamowanego serwisu. Umieszczony centralnie w górnej części witryny – w polu o wysokiej oglądalności. Właściwy format dla rozbudowanych kreacji graficznych. Najpopularniejszy format reklamy w Polsce (wg raportu IDG Poland S.A. adStandard 2011).
Cena: 750 PLN/miesiąc

Triple billboard (pole A)
Graficzny prostokąt reklamowy o wymiarach 750x300 pikseli, statyczny lub animowany. Kliknięcie w triple billboard powoduje przejście do reklamowanego serwisu. Umieszczony centralnie w górnej części witryny – w polu o wysokiej oglądalności. Właściwy format dla rozbudowanych kreacji graficznych. Największy z dostępnych formatów reklamowych na portalu Archizoom.pl.
Cena: 1000 PLN/miesiąc

Banner (pole D)
Graficzny prostokąt reklamowy o wymiarach 648x60 pikseli, statyczny lub animowany. Kliknięcie w banner powoduje przejście do reklamowanego serwisu. Umieszczony centralnie w dolnej części witryny. Zastosowany wraz z formą reklamową w górnej części witryny wzmacnia przekaz.
Cena: 400 PLN/miesiąc

Billboard (pole D)
Graficzny prostokąt reklamowy o wymiarach 750x100 pikseli, statyczny lub animowany. Kliknięcie w billboard powoduje przejście do reklamowanego serwisu. Umieszczony centralnie w dolnej części witryny. Zastosowany wraz z formą reklamową w górnej części witryny wzmacnia przekaz.
Cena: 450 PLN/miesiąc

Double billboard (pole D)
Graficzny prostokąt reklamowy o wymiarach 750x200 pikseli, statyczny lub animowany. Kliknięcie w double billboard powoduje przejście do reklamowanego serwisu. Umieszczony centralnie w dolnej części witryny. Właściwy format dla rozbudowanych kreacji graficznych. Zastosowany wraz z formą reklamową w górnej części witryny wzmacnia przekaz.
Cena: 650 PLN/miesiąc

Rectangle (pole D, nie występuje na stronie głównej)
Graficzny prostokąt reklamowy o wymiarach 300x250 pikseli, statyczny lub animowany. Kliknięcie w rectangle powoduje przejście do reklamowanego serwisu. Umieszczony na końcu artykułu, przed sekcją komentarzy. Bardzo dobrze widoczny dzięki „światłu” po obu stronach. Drugi z najpopularniejszych formatów reklamy w Polsce (wg raportu IDG Poland S.A. adStandard 2011).
Cena: 600 PLN/miesiąc

Skyscraper (pole B)
Graficzny prostokąt reklamowy o wymiarach 120x600/160x600 pikseli, statyczny lub animowany. Kliknięcie w skyscraper powoduje przejście do reklamowanego serwisu. Umieszczony po prawej stronie w górnej części witryny – w polu o wysokiej oglądalności. W przeciwieństwie do poziomych form, skyscraper jest dłużej widoczny na ekranie w przypadku przewijania strony w dół. Trzeci z najpopularniejszych formatów reklamy w Polsce (wg raportu IDG Poland S.A. adStandard 2011).
Cena: 750 PLN/miesiąc

Button (pole C)
Graficzny prostokąt reklamowy o wymiarach 120x90/160x90 pikseli, statyczny lub animowany. Kliknięcie w button powoduje przejście do reklamowanego serwisu. Umieszczony po prawej stronie w górnej części witryny – w polu o wysokiej oglądalności.
Cena: 250 PLN/miesiąc

Artykuł sponsorowany

Zwiastun artykułu (zdjęcie i tekst) pojawia się u góry strony głównej, w wyróżnionym i najczęściej oglądanym polu. Pełna prezentacja artykułu (zdjęcia, tekst, logo) jest publikowana na stronie „Aktualności”. Artykuł sponsorowany jest optymalną formą opisowej reklamy nowych produktów lub innych działań firmy.
Cena: 1000 PLN/2 tygodnie, 1500 PLN/miesiąc

Uwaga! Oferujemy usługi copywriterskie oraz fotograficzne (sesja zdjęciowa) związane z przygotowaniem artykułu sponsorowanego. Cena usług zależy od rodzaju zleceń.

Mecenas portalu

Logo z linkiem do reklamowanego serwisu eksponowane u dołu strony głównej, w poziomym pasie „Mecenasi portalu”. Forma ma za zadanie skojarzyć reklamowaną firmę z wartościowymi treściami prezentowanymi na portalu, a w efekcie wzmocnić pozytywny wizerunek firmy-mecenasa.
Cena: 2000 PLN/6 miesięcy, 3000 PLN/12 miesięcy